wtorek, 23 czerwca 2026

Przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w sieci przy pomocy Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wykorzystując materiały dostępne na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej, uczestnicy mieli okazję utrwalić wiedzę dotyczącą ochrony danych osobowych, tworzenia bezpiecznych haseł oraz właściwego reagowania na zagrożenia pojawiające się w sieci.


W trakcie zajęć rozmawialiśmy o tym, jak rozpoznawać niebezpieczne wiadomości, dlaczego nie należy udostępniać swoich danych nieznajomym oraz jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych i komunikatorów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, dzieląc się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.


Dzięki interaktywnym materiałom edukacyjnym dzieci mogły w ciekawy sposób utrwalić zasady odpowiedzialnego i świadomego korzystania z Internetu. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże im bezpiecznie poruszać się w świecie cyfrowym zarówno w szkole, jak i w domu.













Brak komentarzy:

Prześlij komentarz