wtorek, 5 marca 2013

Kartka z życzeniami z okazji Dnia Kobiet

Proponujemy Wam - chłopcom małym i tym starszym wykonanie kartki z okazji Dnia Kobiet. Niektórzy chłopcy podczas zajęć w świetlicy już je zrobili i to z bardzo wielkim zaangażowaniem! :) 


Wybierz dwie kartki, złóż je na pół. Jedna pozostanie na zewnątrz - jako okładka, druga wewnątrz.Na kartce, która będzie wewnątrz natnij dwie linie blisko środka kartki - patrz zdjęcie.Zegnij do wewnątrz "skrzydełka" wzdłuż linii przerywanych. Odegnij z powrotem.Otwórz kartkę.Wepchnij zewnętrzne skrzydełka do wewnątrz.
Otrzymujemy takie schodki.Zegnij kartkę z powrotem na pół, zostawiając zewnętrzne skrzydełka wewnątrz.
Natnij je w połowie długości - patrz zdjęcie.
Zegnij te mniejsze "skrzydełka" w jedną i drugą stronę. Wyprostuj.Otwórz kartkę, zegnij do wewnątrz małe skrzydełka tak jak poprzednie.Powycinaj kolorowe kwiaty, łodyżki i listki z papieru kolorowego albo brystolu. Możesz również wyciąć z białego papieru i pomalować kredkami lub mazakami. Spróbuj wypisać życzenia pomiędzy łąką z kwiatami.Na zewnętrznej stronie wycinanej kartki naklej drugą, którą na początku przygotowałeś. Uważaj aby nie przykleić ruchomych elementów (tych schodków co wyciąłeś). Druga kartka będzie wypełniać miejsca, które powstały po zgięciu naciętych elementów, a tym samym gdy złożysz kartkę, nie będzie widać zgięć, tylko kartka będzie pełna. Na okładce kartki przyklej serce i ozdób je według własnego pomysłu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz