niedziela, 19 marca 2017

Konkurs "Wielkanocne jajo 2017"

Gminno-Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie ogłasza konkurs na:
Pisankę – Kraszankę
„WIELKANOCNE JAJO 2017” 

Zwyczaj malowania jajek narodził się w Persji. Najstarsze polskie pisanki pochodzą z końca X w. Odnaleziono je podczas wykopalisk archeologicznych na opolskiej wyspie Ostrówek, gdzie odkryto pozostałości grodu Słowiańskiego. Dziś mamy przyjemność kontynuować tę wiekową tradycję i zdobić jaja naszego autorskiego pomysłu.

A. Konkurs jest formą prezentacji wielkanocnej plastyki obrzędowej (zdobienie jajek).

B. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:
- Przedszkola
- klasy I – III
- Klasy IV – VI
- Gimnazjum

C. Praca powinna być wykonana samodzielnie w wybranej technice ręcznej.

D. Celem konkursu jest promowanie tradycji. Kierując się tematem konkursu, liczy się kreatywność, różnorodność technik plastycznych, pomysłowość. Prosimy o nie nadsyłanie „pełnych” jajek z naturalną zawartością.

E. Każdy uczestnik może dostarczyć po 3 prace.

F. Do pracy należy dołączyć kartę informacyjną zawierającą dane autora oraz opiekuna (wypełniać drukowanym pismem, ważne jest, aby była odpowiednio przymocowana, co pomoże Organizatorom w uniknięciu kłopotów z identyfikacją autora pracy). Brak niektórych danych lub błędnie podane na karcie spowodują dyskwalifikację pracy.

G. Prace należy dostarczyć do dnia 3 kwietnia (poniedziałek) 2017 roku do świetlicy szkolnej.

Autorzy najciekawszych prac otrzymają od organizatora nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast wszystkie prace zostaną wyeksponowane na wystawie w holu (I piętro) w czasie trwania Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w dniu 9 kwietnia (niedziela) o godz. 13:00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz